Saeed Ahmadian Official Website
روزنامه نگار ورزشی
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۴

برش‌هایی از پیروزی ایران مقابل بوسنی در یک بازی تدارکاتی

روزگار شیرین یوز‌ها

تیم ملی فوتبال در حالــــی پنج‌شنبه شب برابر بوسنی در یک بازی تدارکاتی پیروز شد که هواداران فوتبال امیدوارند با ادامه این روند، تیم ملی بتواند نتایج ضعیف خود در انتخابی جام جهانی را در ادامه جبران کند.

روزگار شیرین یوز‌ها

سعید احمدیان/ روزنامه جوان- از تاشکند تا سارایوو، باز هم برد برای اسکوچیچ و شاگردانش بود. بوسنی هم مانند ازبکستان مغلوب شد تا تیم ملی فوتبال برخلاف پاییز گذشته، پاییز امسال روز‌های متفاوتی را تجربه کند. پس از برد ۲ بر یک مقابل ازبک‌ها در ورزشگاه تاشکند، پنج‌شنبه در ورزشگاه آسیم فرهاتوویچ هاسه سارایوو، بوسنی هم ۲ بر صفر مغلوب شد تا روند موفقیت‌های یوز‌ها در بازی‌های تدارکاتی ادامه داشته باشد. اگر مهر و آبان پارسال تیم کشورمان با ویلموتس در انتخابی جام جهانی برابر بحرین و عراق دو شکست متوالی داشت، مهر و آبان امسال با دراگان اسکوچیچ در دو بازی تدارکاتی مقابل ازبکستان و بوسنی برنده از زمین بازی بیرون آمد تا فعلاً آب و هوای تیم ملی فوتبال آفتابی باشد، تیمی که برای جبران نتایج ضعیف دور رفت مرحله اول انتخابی جام جهانی آماده می‌شود تا بتواند شکست‌های عجیب و غریب پاییز گذشته را جبران کند و دوباره به جاده صعود به جام جهانی برگردد.

برنده زیر سایه حاشیه

دراگان اسکوچیچ حالا مقابل منتقدانش دست بالا را دارد. او در حالی پنج‌شنبه شب برای دومین بار روی نیمکت ایران نشست که تیم ملی فوتبال با آمدن این مربی کروات، در دو بازی دو برد به دست آورده و کارنامه موفقیت صددرصدی را تا اینجا برای او ثبت کرده است. همانطور که اسکوچیچ پیش از بازی آرزو کرده بود که تیم بوسنی مقابل هر تیمی جز ایران نتیجه بگیرد، پنج‌شنبه شب همان چیزی اتفاقی افتاد که او می‌خواست. شاگردانش در تیم ملی ایران با دو گل بوسنی را شکست دادند تا دراگان فعلاً با داشتن یک حاشیه امنیت برای بازی‌های آینده تیم ملی برنامه‌ریزی کند.

کارنامه صددرصدی اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال در شرایطی است که برخلاف موفقیتش در زمین بازی، در خارج از زمین با حاشیه‌های زیادی روبه‌رو است که می‌تواند کار این مربی را در بازی‌های رسمی سخت و دشوار کند. انتقاد به لیست تیم ملی برای دو بازی اخیر به دلیل دعوت از برخی بازیکنان و همچنین غیبت برخی ملی‌پوشانی که در دوره‌های قبل به تیم ملی دعوت می‌شدند، سبب شده اسکوچیچ با وجود پیروزی شاگردانش در دو بازی تدارکاتی، نتواند بین فوتبالی‌ها چهره‌ای مقبول پیدا کند، مسئله‌ای که می‌تواند چالش‌های زیادی را بر سر راه تیم ملی قرار دهد، به همین دلیل این مربی باید در ادامه حساب شده‌تر به کارش ادامه دهد و اجازه دخالت به برخی افراد مشکوک و بدنام را که در اطراف تیم ملی حضور دارند، ندهد.

موتور گلزنی خاموش نمی‌شود

یکی از خوشبختی‌های اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال، داشتن مهاجمان آماده و جاه‌طلب است که این روز‌ها در بهترین شرایط‌شان قرار دارند تا سرمربی کروات با یک چالش شیرین برای انتخاب دو مهاجمی که می‌خواهد در تیم ملی قرار دهد، روبه‌رو باشد. هم در بازی ماه گذشته مقابل ازبکستان و هم در بازی پنج‌شنبه شب با بوسنی، هر چهار گل کشورمان توسط مهاجمان به ثمر رسید تا تیم ملی در خط حمله نسبت به سایر خطوط با توجه به داشتن مهاجمان سرحال از وضعیت بهتری برخوردار باشد و تیم کار آسانی برای رسیدن به دروازه‌های حریفان داشته باشد.

پنج‌شنبه شب در شرایطی ایران مقابل بوسنی بازی کرد که با وجود غیبت سردار آزمون و مهدی طارمی، تیم ملی با درخشش دیگر مهاجمانش توانست راهش را هموار کند و برنده از زمین بازی بیرون بیاید. اگر در بازی با ازبکستان، سردار و طارمی دو گل ایران را زدند، در بازی با بوسنی هم کاوه رضایی و مهدی قایدی گلزنان کشورمان بودند تا صددرصد گل‌ها در دو بازی اخیر که اسکوچیچ به عنوان سرمربی روی نیمکت کشورمان می‌نشیند، توسط مهاجمان به ثمر رسیده باشند.

کاوه رضایی که روز‌های خوبی را در شارلوای بلژیک تجربه می‌کند برابر بوسنی با زدن گل اول تیم کشورمان، تعداد گل‌هایش در ۱۳ بازی ملی را به عدد ۲ رساند. مهدی قایدی هم در دومین بازی ملی‌اش، اولین گل ملی خود را به ثمر رساند تا نامش در بین گلزنان تیم ملی ثبت شود. قایدی در حالی در با دو بازی ملی یک گل به ثمر رسانده که مجموع دقایق بازی ملی او تنها ۲۴دقیقه است و حتی به یک نیمه هم نمی‌رسد.

بازگشت شماره ۶

بازگشت سعید عزت‌اللهی به ترکیب تیم ملی پس از ماه‌ها دوری و دعوت نشدن، یکی از اتفاقات ویژه بازی ایران و بوسنی بود. عزت‌اللهی در حالی در بازی پنج‌شنبه شب از نیمه دوم وارد زمین شد که در یک سال اخیر در لیست تیم ملی قرار نمی‌گرفت. ملی‌پوش انزلی‌چی فوتبال کشورمان که در سه فصل اخیر در تیم‌های ردینگ انگلیس و اوپن بلژیک بیشتر یک سکونشین بود در ابتدای فصل جدید به لیگ دانمارک و تیم وایله رفت، تیمی که دوباره سبب شده عزت‌اللهی به اوج برگردد و با درخشش در این تیم باشگاهی، توانست به تیم ملی بازگردد. این بازیکن در دیدار با بوسنی هرچند در نیمه دوم وارد زمین شد، اما در همان زمان کوتاه با دادن پاس گل دوم به مهدی قایدی یکی از بازیکنان تأثیرگذار بازی بود.

لینک پی دی اف گزارش در روزنامه جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد