Saeed Ahmadian Official Website
روزنامه نگار ورزشی
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴

«ضدفوتبال» با بيانيه‌نويسي!

به نظر مي رسد در فوتبال ايران برخي باشگاه ها پس از باخت در زمين بازي، با بيانيه نويسي و ارتباط دادن شکست شان به عوامل غير فني به دنبال سرپوش گذاشتن روي ناکامي هايشان هستند.

«ضدفوتبال» با بيانيه‌نويسي!

سعيد احمديان/ روزنامه جوان- هفته‌هاي آخر ليگ برتر فوتبال که مي‌رسد حرف و حديث‌ها و اتهام‌زني تيم‌هايي که نتايج‌شان آن‌طور که انتظار داشتند، نبوده و دست‌شان از رسيدن به هدف کوتاه مانده، اوج مي‌گيرد. آخرين نمونه آن هم بيانيه ديروز باشگاه سپاهان بود. اصفهاني‌ها 48 ساعت پس از شکست هفته بيست و هفتم مقابل استقلال در ورزشگاه آزادي در بيانيه‌اي کوتاه، سعي کردند پيروزي استقلال را زير سؤال ببرند و آن را هديه داور که خارج از زمين بازي رقم خورده عنوان كنند. 

بخش‌هايي از اين بيانيه را بخوانيد: «از هديه داور لذت ببريد. دوست نداشتیم و نداریم در مورد دیدار و نتیجه‌ای که شخص سوم و خارج از دو تیم در نتیجه آن تأثیرگذار بوده است صحبت کنیم.» البته اين اولين بار نيست که باشگاه‌هايي كه در زمين بازي قيافه را واگذار مي‌كنند، سعي در چنين جوسازي‌هايي جهت پوشاندن نقاط ضعف و نتايج ضعيف‌شان دارند. 

با اين حال چنين روندي در فوتبال ايران نبايد باب شود و بايد جايي جلوي آن گرفته شود، نمي‌شود يک باشگاه در چند خط کوتاه، نتيجه يک بازي فوتبال را به عوامل خارج از زمين ربط دهد و به داور تهمت بزند و هيچ‌گونه توضيح و برخوردي با آن صورت نگيرد.

 در چنين شرايطي فدراسيون فوتبال بايد برابر چنين رويه‌اي که باشگاه‌ها با بيانيه‌نويسي و تهمت و افترا به دنبال عوض کردن زمين بازي و مقصر جلوه دادن ديگران در ناکامي‌هاي‌شان هستند، بايستد. اگر باشگاه در مورد ادعاهايش مدرک و سندي دارد ارائه کند و در غير اين صورت بايد با برخورد انضباطي جلوي ادامه چنين اتهام‌زني‌هايي که مي‌تواند وجهه فوتبال را خدشه‌دارد کند، گرفت.

لينک پي دي اف يادداشت در روزنامه جوان

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد