Saeed Ahmadian Official Website
روزنامه نگار ورزشی
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰

حاشيه اي بر درخواست علي پروين از مجلس براي اختصاص بودجه 600 ميلياردي براي استقلال و پرسپوليس

از سفره مردم به سفره فوتبالی‌ها!

در روزهايي که سفره مردم هر روز کوچکتر مي شود، برخي فوتبالي ها مانند علي پروين بدون اينکه دغدغه مشکلات اقتصادي کشور را داشته باشند، در مجلس پيشنهاد اختصاص بودجه 600 ميلياردي از بيت المال را براي استقلال و پرسپوليس مطرح مي کنند!

از سفره مردم به سفره فوتبالی‌ها!

سعيد احمديان/ روزنامه جوان-در روزهایی که تحریم و کرونا، کشورمان در منگنه قرار داده و مردم سخت‌ترین فشارهای اقتصادی را تحمل می‌کنند، گویا برخی اهالی فوتبال درکی از این شرایط ندارند. به همین خاطر هم وقتی پای‌شان به مجلس باز می‌شود و روبه‌روی نماینده‌ها می‌نشینند به جای اینکه از درد مردم بگویند و خواهان کم کردن بذل و بخشش دولتی‌ها از بیت‌المال به جیب فوتبالیست‌ها باشند، صدای‌شان را در مجلس بالا می‌برند و با انتقاد از هزینه‌های اندکی كه به‌زعم خودشان در فوتبال می‌شود، برای نمایندگان نسخه می‌پیچند که باید مجلس برای باشگاه‌های دولتی ردیف بودجه اختصاص دهد و سالی 500 تا 600 میلیارد به آنها پول بدهد.

 این نسخه‌ای بود که علی پروین در جلسه با نمایندگان مجلس که برای بررسی مشکلات پرسپولیس برگزار شد، پیچید تا مشخص شود که کمتر کسی در بین فوتبالی‌ها پیدا می‌شود که در روزهای سخت اقتصادی کشور هم چشم طمع بیشتری به بیت‌المال نداشته باشد. در حالی پروین خواستار بودجه 600 میلیاردی سالانه برای استقلال و پرسپولیس شده و هزینه 100 میلیاردی فعلی‌شان را کم عنوان می کند که سفره‌های مردم روز به روز کوچک‌تر مي‌شود و درآمدهای خیلی از دهک‌های جامعه کم شده است.

 با این حال گویا فوتبالی‌ها به جای تشویق باشگاه‌ها به ریاضت اقتصادی و همراهی با مردم، برای مکیدن بیشتر از بیت‌المال و جیب مردم، سیری‌ناپذیر نشان می‌دهند که اینچنین خواستار افزایش چند برابری بودجه تیم‌هایی هستند که در آنها فساد بی‌داد می‌کند.

لينک پي دي يادداشت در روزنامه جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد