Saeed Ahmadian Official Website
روزنامه نگار ورزشی
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۷

مديران ارزشي نماي ورزش!

در حالی از وزیر ورزش و معاونانش تا رؤسای فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها و سایر کسانی که در ورزش کشور دستی در کار دارند، مدعی «ادامه راه شهدا و حفظ آرمان‌ها» هستند که سوءمدیریت‌ها، فساد و حیف و میل بیت‌المال و منابع عمومی کشور در ورزش هر سال بیشتر می‌شود.

مديران ارزشي نماي ورزش!

سعيد احمديان/ روزنامه جوان- هر سال هفته دفاع مقدس که می‌رسد مسئولان ورزش از پایین‌ترین رده تا بالاترین پست‌های مدیریتی در سخنرانی‌هایی که انگار از روی هم روخوانی می‌کنند از «حفظ آرمان‌ها و ادامه راه شهدا و جانفشانی‌های رزمندگانی می‌گویند که در هشت سال جنگ تحمیلی جان‌شان را کف دست‌شان گذاشتند تا یک وجب از خاک ایران کم نشود.» صحبت‌هایی که حتماً هر سال از وزیر ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها گرفته تا بقیه مدیران زیاد شنیده اید. البته وقتی به خصوص در سال‌های گذشته به ورزش کشور نگاه می‌کنید و کارنامه مدیرانش را که خیلی‌هایشان بر اساس رابطه به این جایگاه‌ها رسیده اند، برانداز می‌کنید، کمتر نشانی از «ادامه راه شهدا و حفظ آرمان‌ها» در کارنامه مسئولان ورزش مشاهده می‌کنید. واقعیت تلخی که نشان می‌دهد روخوانی‌های وزیر و معاون و رئیس از متن‌هایی که مشاورانشان برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برایشان تنظیم کرده‌اند، تنها جنبه شعاری دارد و در وقتی پای عمل به آن صحبت‌ها می‌رسد، کمتر مدیری را در سیستم ورزش می‌توانید مثال بزنید که در راهی قدم برمی‌دارد که «ادامه راه رزمندگان و کسانی باشد که جان‌شان را برای دفاع از کشورمان از دست دادند.»

در حالی از وزیر ورزش تا معاونان و رؤسای فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها و سایر کسانی که در ورزش کشور دستی در کار دارند، مدعی «ادامه راه شهدا و حفظ آرمان‌ها» هستند که سوءمدیریت‌ها، فساد و حیف و میل بیت‌المال و منابع عمومی کشور در ورزش هر سال بیشتر می‌شود و پرونده‌های بیشتری از مسئولان ورزش در دادگاه گشوده می‌شود. هر چند با توجه به عدم نظارت و بازخواست خیلی از مدیرانی که شعار‌های دهان پرکن می‌دادند، آن‌ها بدون اینکه درباره سوءاستفاده‌ها و فسادی که در زمان مدیریت‌شان به جا گذاشته‌اند، امروز به دنبال لابی کردن برای بازگشت دوباره به صندلی‌های مدیریتی‌شان در ورزش هستند! آن‌هم مدیرانی که هر سال که هفته دفاع مقدس می‌رسد با انداختن «چفیه و گذاشتن یک گل روی عکس شهدا» می‌خواهند خودشان را «ادامه‌دهنده راه شهدا» نشان دهند، اما خروجی فعالیت‌ها و تصمیم‌هایشان در مدیریت ورزش عکس صحبت‌های «شعاری»‌شان است.

ورزش امروز را ببینید، پر است از سوءمدیریت و تبعیض و فسادی که به خصوص در ورزش‌هایی که پول‌های بی‌حساب و کتاب و از بودجه دولتی مانند فوتبال در آن هزینه می‌شود. مانند بلبشویی که این هفته در فوتبال برای ریخت و پاش از بیت‌المال توسط مدیران دلال‌نما در کنار مربیان و بازیکنان و دلالان به راه افتاده است. یا ماجرای قرارداد ویلموتس که توسط مدیرانی مدعی «ادامه‌دهنده راه شهدا» امضا شد و امروز خسارتی بیش از ۲۰۰ میلیارد را به بیت‌المال زده است. این‌ها تنها نمونه‌هایی از فساد و سوءمدیریت‌هایی است که کشور را به ناکجاآباد برده، مدیرانی این روز‌ها به خصوص در هفته دفاع مقدس در حرف کم شعار‌های ارزشی نمی‌دهند، اما وقت تصمیم‌گیری‌ها شعارهایشان را زیر پا می‌گذارند!

لينک پي دي اف يادداشت در روزنامه جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد