Saeed Ahmadian Official Website
روزنامه نگار ورزشی
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

حاشیه‌ای بر ماندن مسی در بارسا

پادشاه در قفس!

ناراحت و عصبانی است، اما وقتی راه خروجش از بارسا بسته است و بارتومئو غرامت ۷۰۰ میلیون یورویی جلوی پایش گذاشته، چاره‌ای جز ماندن ندارد، آن هم با دلخوری و دلی که به ماندن در بارسا رضایت ندارد.

پادشاه در قفس!

سعيد احمديان/ روزنامه جوان- ناراحت و عصبانی است، اما وقتی راه خروجش از بارسا بسته است و بارتومئو غرامت ۷۰۰ میلیون یورویی جلوی پایش گذاشته، چاره‌ای جز ماندن ندارد، آن هم با دلخوری و دلی که به ماندن در بارسا رضایت ندارد. این حکایت مسی و بارساست، آن هم ۱۰ روز پس از فکس نامه جدایی به باشگاه تا پرونده ۱۶ ساله حضورش در نیوکمپ را ببندد، تصمیمی شوکه‌کننده که حتی اخبار مربوط به کرونا را هم به حاشیه راند.

ترمز ۷۰۰ میلیون یورویی

پنجم شهریور بود که بخش اداری باشگاه بارسا یکی از جنجالی‌ترین فکس‌های تاریخ این باشگاه را دریافت کرد. فکس از طرف مسی بود و ستاره آرژانتینی در آن به صورت رسمی عنوان کرده بود که می‌خواهد از بارسا جدا شود و به دنبال باشگاه جدیدی است. درخواستی که خیلی‌ها را شوکه کرد. بارسا بدون مسی و مسی بدون بارسا، دوگانه‌ای بود که کمتر هوادار فوتبالی در دنیا می‌توانست آن را تصور کند، بارسا با مسی شناخته می‌شد و مسی با بارسا. اختلاف شدید مسی با بارتومئو، رئیس بارسا، اما سبب شده بود نیوکمپ دیگر جایی برای ماندن معروف‌ترین شماره ۱۰ جهان نباشد.

از سیتی و شکل گرفتن دوباره زوج مسی و پپ، به عنوان جدی‌ترین تیم‌هایی که کینگ لئو را می‌خواستند، نام برده می‌شد. با وجود این معادلات جدایی مسی، اما در ادامه پیچیده شد. او تصور می‌کرد با توجه به بندی که در قراردادش وجود دارد، می‌تواند بدون پرداخت حتی یک یورو غرامت بارسا را ترک کند و به تیم جدیدی برود. مسئولان بارسا، اما معتقد بودند مسی تا تیرماه می‌توانست از آن بند استفاده کند و الان در شهریورماه دیگر آن بند کارایی ندارد و اگر او بخواهد به باشگاه جدیدی برود باید ۷۰۰ میلیون یورو پرداخت کند، یک رقم نجومی که کمتر باشگاهی در دنیا حتی می‌توانست به پرداخت آن به بارسا برای جذب مسی فکر کند. سفر آخر هفته گذشته پدر مسی به بارسلونا و دیدار با مدیران این باشگاه هم نتوانست اختلاف درباره جدایی مسی را حل کند تا کاپیتان ناراضی بارسا تصمیم جدیدی بگیرد.

جمعه سرانجام مسی اعلام کرد که تصمیم گرفته است تا سال پایانی قراردادش را در بارسا بماند و تابستان آینده این تیم را به عنوان بازیکن آزاد ترک کند. ماندن مسی بهترین خبر ممکن برای هواداران آبی و اناری‌ها بود که گویا با جدایی مسی، قلب تیم‌شان از کار می‌افتاد.

من و بارسا در دادگاه، هرگز

مسی در اولین واکنش به ماندن در بارسا در حالی که همچنان در تعطیلات بسر می‌برد، روبه‌روی خبرنگار سایت گل نشست و از دلایلش برای ماندن در بارسا صحبت کرد: «برای جدایی از بارسا راه دیگری وجود داشت و آن دادرسی بود. من هرگز علیه بارسا به دادگاه نخواهم رفت، زیرا این باشگاهی است که من عاشق آن هستم. از زمان ورودم به من همه چیز داد، این باشگاه زندگی من است و من زندگی خود را در اینجا ساخته‌ام. بارسا همه چیز را به من داد و من همه چیز را به آن دادم. می‌دانم که هرگز فکرم این نبود که بارسا را ​​به دادگاه ببرم.»

در لابه‌لای صحبت‌های مسی می‌توان نارضایی از ماندن در بارسا را دید: «من در تصمیم‌گیری نهایی مشکل داشتم. البته هیچ ارتباطی با شکست مقابل بایرن‌مونیخ نداشت. همیشه گفته‌ام که می‌خواهم با این تیم ادامه دهم و کارم را در اینجا به پایان برسانم و اینکه می‌خواستم در یک پروژه برنده حضور داشته باشم و به همراه باشگاه عناوین زیادی کسب کنم تا همچنان افسانه بارسلونا را گسترش دهم. حقیقت این است که مدت‌هاست هیچ پروژه ویژه‌ای وجود نداشته است. هرچه پیش می‌رویم حقه‌بازی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود و نقاط ضعف را می‌پوشاند. مدیریت باشگاه به رهبری بارتومئو یک فاجعه است.» با این حال او تأکید کرد که تمام توانش را برای موفقیت بارسا خواهد گذاشت: «با تمام توانم تلاش خواهم کرد. عشق من نسبت به بارسلونا هرگز تغییر نمی‌کند.»

امید به رفتن بارتومئو

پس از قطعی شدن ماندن مسی، مسئولان بارسا از جمله بارتومئو که شدیدترین انتقاد‌ها به او از سوی کاپیتان بارسا صورت گرفته، واکنشی نشان نداده‌اند. هرچند با علنی شدن اختلافات ستاره بارسا و مدیرعامل این تیم به نظر می‌رسد که این اختلافات در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ می‌تواند بارسا را دچار چالش‌های فراوانی کند. با این حال هفت ماه به پایان دوران ریاست بارتومئو در بارسا باقی مانده و انتخابات ریاست باشگاه بارسا ماه مارس ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. انتخاباتی که هواداران آبی و اناری امیدوارند شخصی غیر از بارتومئو انتخاب شود تا یکی از موانع اصلی ماندن مسی در نیوکمپ از جلو راه برداشته شود و شماره ۱۰ همچنان در بارسا ادامه دهد.

لينک پي دي اف گزارش در روزنامه جوان

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد